KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15888070
nr 1588 8070
Tore Heby
(1933-2017), Sverige
Oljemålning, "Killebäckstorp, Hallandsåsen". Signerad, daterad 1949. Olja på pannå, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
Tore Heby, svensk bildkonstnär född i Falkenberg 1933, död 2017.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 18 december 2023
kl 19:49:02
18/12 11:39:16